Vahesumma: 0.00


Ostukorvis ei ole tooteid.

Select Page

ColSelAct Ternespiimapulber loomapidajatele 70g

7.50

Veise ternespiimas on tavapiimaga võrreldes ligikaudu kaks korda kõrgem kuivaine- ja umbes viis korda kõrgem valgusisaldus. Seda põhjustavad eelkõige immuunglobuliinid, mida poegimisjärgne ternespiim sisaldab umbes 7% (tavapiimas 0,06%). Immuunglobuliinid on vajalikud, et tagada seda imevale vasikale passiivne immuunsus, mis kaitseb organismi bakter- ja viirusnakkuste vastu seniks, kuni neil kujuneb välja oma immuunkehade loome. Samasugune immuunsüsteemi tugevdav mõju on veise ternespiimal ka teistele imetajatele. Enne antibiootikumide avastamist kasutati ternespiima muuhulgas inimeste nakkushaiguste tõrjeks.

Pulbrit saab kasutada nii ternespiima taastamiseks kui kuivsööda lisandina. Taastamiseks tuleb pulber lahustada soojas joogivees (või piimas) vahekorras: 1 osa pulbrit / 4 osa vett. Lahustamist raskendab teatud määral pulbri kõrge rasvasus, mistõttu see kipub kleepuma anuma seintele. Lahustamist soodustab intensiivne segamine või pulbrist vähese vee (piima) kogusega pasta valmistamine, mis seejärel segatakse vee või piimaga. Pulbrit ei tohi lahustada kuumas vees (piimas), sest immuunglobuliinid võivad siis denatureerida ja kaotada oma aktiivsuse.

Veisekasvatuses kasutatakse ternespiimapulbrit eelkõige vasikate esmaseks jootmiseks ternespiima lisandina. Seda eriti juhtudel, kui vasika ema ternespiima immuunglobuliinide sisaldus pole küllaldane passiivsuse immuunsuse tagamiseks. Soovitavalt võiks siis lisada esimese joogikorra ternespiimale 50-100 g (üldjuhul 70 g) ternespiimapulbrit. Erandjuhtudel, kui ternespiim puudub, saab pulbrist seda taastada. 2,5 liitri taastatud ternespiima saamiseks tuleb 500 g pulbrit segada 2 liitri tavapiima või veega.

Vajad ternespiimapulbrit suuremas koguses?

Võta meiega ühendust ning küsi pakkumist!